Individuální lekce Aerial Trapeze (neboli visutá / závěsná hrazda)

Aerial trapeze se skládá z kovové hrazdy, která je zavěšená ze stropu na dvou lanech. Při lekci může být hrazda statická – tzn, že každé lano je zavěšeno v jiném závěsném bodu nebo se může točit (spinnová), kdy jsou lana zavěšená na jednom společném twisteru. Záleží jen na Vás jaký styl si vyberete.

Trapeze kombinuje balanční, silové, flexibilní a také dynamické prvky. Cvičením se posiluje především vrchní polovina těla, včetně zádových a břišních svalů.

Nejsou potřeba žádné předchozí pohybové zkušenosti.

Lekce probíhají úvodním zahřátím, posilováním a strečinkem. Potom přijde samotné cvičení na hrazdě a končit budeme závěrečným protažením.

Začátečnici se během lekce naučí úchopy, základní závěsy, nástupy a jednoduché prvky na hrazdě. Výhodou je, že i jednoduché prvky vypadají krásně.

Ve vyšší pokročilosti začínáme propojovat vazby na hudbu, zkoušíme triky a přechody a také se motáme do lan.

Důraz je kladen na zažití správných návyků a kvalitním technickém provedení.

Děti na hrazdě

Pro děti bude lekce probíhat zábavnou, hravou formou. Na hrazdě se budeme točit, houpat jako na houpačce a dle věku nacvičovat gymnastické a silové prvky i jednoduché choreografie na hudbu. Součástí výuky jsou i různá průpravná cvičení pro rozvoj mobility, flexibility, koordinace a síly. Některé cviky jsou podobné jako na kruhu.

(Pro uskutečnění lekce pro děti je nutný souhlas zákonného zástupce.)

Kontakt

Michala Heligarová
Malá 546, Liberec 46312
IČ: 17510112